Nová FABIA MONTE CARLO: Tradice pokračuje

Fanoušci sportovní tradice vozů ŠKODA se mohou radovat. I nejnovější generace modelu FABIA je teď k dispozici v dynamicky laděném provedení MONTE CARLO.

WEB - HERO - monte uvod - 2000 X 600

Podívejte se na představení modelu ŠKODA FABIA MONTE CARLO:

FABIA MONTE CARLO tradičně oslovuje hlavně milovníky sportu a aktivního životního stylu. I v nejnovějším provedení umocňují vzhled modelu černé prvky/detaily, ke kterým patří maska chladiče, kryty vnějších zpětných zrcátek, lem spojleru v nově tvarovaném předním nárazníku, ozdobné lišty na bočních prazích a zadní difuzor. Nechybí exkluzivní šestnáctipalcová kola z lehké slitiny Proxima. Volitelně jsou k dispozici i 17palcová kola z lehké slitiny Procyon s aerodynamickými kryty v černém provedení a 18palcová kola Libra.

Celkový dojem dotvářejí detaily jako např. plaketa a štítek MONTE CARLO na volantu, tónovaná zadní a boční okna nebo možnost objednat černě lakovanou střechu. Všechny tyto aspekty dokreslují dynamické linie čtvrté generace modelu FABIA. 

Dynamické pojetí se odráží i v interiéru, kterému dominuje černá barva s červenými detaily a kůží obšitý multifunkční tříramenný volant a páka ruční brzdy. Dekorativní obložení částí interiéru dostalo karbonový dekor a dominantou jsou sportovní sedadla s integrovanými opěrkami hlavy. Právě zde najdeme i prvky v červené barvě, červená je také vodorovná lišta na přístrojové desce a dalších částech interiéru a tutéž barvu má i ambientní LED podsvícení. Sportovní vzhled pak dokreslují kryty pedálů ve vzhledu nerezové oceli.

Pokročilá technika

Nová FABIA MONTE CARLO se pyšní špičkovou technikou. Na přání je například k dispozici 10,25palcový virtuální kokpit, jehož uspořádání je navrženo na míru tomuto provedení vozu. 

Součástí komfortní a praktické výbavy vozu mohou být vyhřívané čelní sklo, vyhřívaný volant, infotainment s úhlopříčkou až 9,2 palce a díky integrované eSIM můžete být vždy online. Díky tomu má majitel přístup také ke službě ŠKODA Connect a mobilním online službám. FABIA MONTE CARLO může být vybavena i hlasovou asistentkou Laurou, která rozumí patnácti jazykům. Nechybí ani možnost zrcadlení mobilních telefonů nebo bezdrátového nabíjení, FABIA MONTE CARLO má až pět USB-C portů.

Součástí bezpečnostní výbavy může být až devět airbagů, které společně s propracovanou konstrukcí vozu a sadou bezpečnostních systémů a asistentů zajistily nové generaci modelu FABIA pět hvězdiček v nárazových testech Euro NCAP. Mezi asistenčními systémy je špičkou ten s názvem Travel Assist, který umožňuje asistovanou jízdu díky kombinaci adaptivního tempomatu, ultrazvukových senzorů a kamer se systémem pro udržování v jízdním pruhu. Zaujmout dovede i asistent parkování. Úchyty ISOFIX najdeme vzadu na vnějších dvou sedadlech a vpředu na sedadle spolujezdce.

Důležitým bezpečnostním prvkem vozu jsou také světlomety. Ty má FABIA MONTE CARLO v základní výbavě s LED technikou, na přání jsou k dispozici Full LED světlomety. V nabídce jsou také mlhové světlomety a zadní světlomety jsou opět vybaveny Full LED technikou. 

Aerodynamika vozu je technicky na velmi vysoké úrovni. FABIA MONTE CARLO se chlubí součinitelem odporu vzduchu cx o hodnotě 0,28, což je nejlepší hodnota v segmentu malých vozů. K jejímu dosažení pomáhají například speciální „žaluzie“ před chladičem motoru, které při nízkých nárocích na chlazení uzavírají přístup vzduchu k chladiči a zlepšují tak jeho obtékání. Špičková aerodynamika pak pomáhá především snižovat spotřebu paliva.

Čtyři motory

Na snížení spotřeby se ostatně podílejí i nové pohonné jednotky, jejichž paleta v podstatě kopíruje tu u běžného provedení modelu ŠKODA FABIA. Základem je atmosféricky plněný tříválec 1,0 MPI EVO s výkonem 59 kW, který disponuje točivým momentem 93 Nm a je spojen s pětistupňovou manuální převodovkou. Pětistupňový manuál mají i vozy vybavené motorem 1,0 TSI EVO o výkonu 70 kW a točivém momentu 175 Nm. U silnějšího provedení tříválce TSI EVO (81 kW, 200 Nm) si pak mohou zájemci vybírat ze dvou převodovek: šestistupňové manuální a sedmistupňové dvouspojkové DSG. 

Na vrcholu nabídky motorizací pak stojí čtyřválec 1,5 TSI EVO s výkonem 110 kW a točivým momentem 250 Nm, u něhož je sedmistupňová DSG převodovka standardem. V tomto provedení dosahuje FABIA MONTE CARLO maximální rychlosti až 225 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h jí trvá pouze 8 sekund.

Zdroj: skoda-storyboard.com

Fotogalerie

Potřebujete s něčím poradit? Kontaktujte nás

ico-message
Zanechte zprávu

Odpovíme Vám následující pracovní den.

* povinný údaj

Akce

Všechny akce