RACING 21: Sezónní loučení v Praze

Jubilejní 25. ročník TipCars Pražského Rallysprintu přinesl všem divákům na trati nádhernou podívanou, která ukončila letošní sezónu v domácí rally. Vojtěch Štajf se v cíli radoval ze třetího místa.

rallysprint-76

Každoroční loučení s domácím seriálem automobilových soutěží se v sobotu dopoledne odehrálo nejprve ve dvou průjezdech dvojice nově zařazených a náročných rychlostních zkoušek tradičního typu, které startovaly v obci Karlík a následně u cementárny v Praze – Radotíně. Poté se všechny posádky přesunuly na pražský Strahov, kde absolvovaly dva měřené úseky na lehce pozměněném okruhu, vždy se třemi průjezdy. Následně potěšily atraktivním stylem jízdy množství diváků v rámci závěrečného epilogu poblíž tribuny legendárního Velkého strahovského stadionu.

Vojtěch Štajf, navigovaný již podruhé na této akci Radimem Kotlářem, začal soutěž na první ranní rychlostní zkoušce v Karlíku s respektem vzhledem k těžce předvídatelnému povrchu tratě a uzavíral tak sedmičku nejrychlejších. V dalších průjezdech obou měřených úseků však začal se svým vozem Polo GTI R5 zrychlovat a na populární Strahovský okruh v Praze přijížděl už na celkové třetí pozici. Minimální časové rozdíly v boji o pódium ho však v následujících dvou okruhových rychlostních zkouškách motivovaly k velmi solidnímu výkonu, který nakonec znamenal udržení třetího místa v cíli soutěže.

„Já jsem moc spokojený, protože jsem zde vyrovnal své dva nejlepší výsledky z minulosti. Byla to krátká, ale hodně náročná soutěž zejména na ranních erzetách. Po nočním dešti se tam jelo na kluzkém povrchu a zvolit před startem vhodnou pneumatiku tak vyžadovalo zkušenost. S Radimem, který není profesionálním navigátorem, jsme měli za cíl nejprve poznat, jak dobrá bude naše souhra a pak teprve zrychlit. Toho jsme se důsledně drželi a našli jsme spolu rychle i dobrý rytmus v diktování. Věděl jsem, že před Strahovem jsou časy na špičce hodně vyrovnané, a tak bylo z mé strany nutné jet rychle, ale neudělat chybu. V závěrečném boji se před nás sice o sedm desetin sekundy dostal Grzegorz Grzyb, ale my naopak porazili o šest desetinek loňského vítěze Martina Kočiho a získali tak celkový bronz. Závěrečným neměřeným epilogem jsme pak poděkovali všem skalním fanouškům rally, kteří se přišli na Strahov podívat, stejně tak jako zdejším výsledkem jsem se odvděčil celému týmu za vynikající přípravu našeho vozu v celé letošní sezóně,“ komentoval výsledek na Pražském Rallysprintu jezdec a manažer týmu Racing 21 Vojtěch Štajf.

Fotogalerie

Akce

Všechny akce