Nabídka všech modelů vozu R8

Blízký vztah k motorsportu, důraz kladený na výkon a nekompromisní forma: v žádném jiném modelu nejsou geny Audi zastoupeny tak důsledně jako právě v Audi R8. Jeho základní esencí je mimořádné spojení závodní tradice a exkluzivity. Audi R8 Coupé V10 quattro zosobňuje značku Audi v její nejryzejší podobě.

Více o Audi R8

V srdci Audi R8 bije motor V10 s atmosférickým sáním uložený mezi přední a zadní nápravou.  Motor 5.2 FSI přiostřuje charakter vozu svým nezkrotným výkonem, jehož maximální točivý moment 560 Nm je k dispozici při 6 200 otáčkách za minutu. Úzká provázanost s vysoce vyspělými technologiemi z motorsportu je zřejmá hned v několika aspektech. Například mazání se suchou klikovou skříní umožnilo snížit uložení motoru blíže k silnici, což má za všech okolností příznivý vliv na precizní reakce vozu. Úsměv na tváři Vám vykouzlí speciální sekvence zapalování 10 válců, jejímž výsledkem je absolutně charakteristický burácivý zvuk motoru.

Dobrý závodní vůz je kromě vysokého výkonu také o přesných a přímočarých reakcích na silnici. To do značné míry závisí na podvozku: kola Audi R8 jsou zavěšena prostřednictvím dvojice hliníkových trojúhelníkových příčných ramen. Součástí standardní výbavy Audi R8 je systém dynamické změny jízdního režimu Audi drive select s možností výběru ze čtyř režimů. Pokud je vůz vybaven na přání dostupným systémem tlumičů Audi magnetic ride, činnost tlumičů každého z kol je v závislosti na Vašem jízdním stylu a profilu vozovky regulována v milisekundových intervalech.

K ještě přímější a mimořádně přesné zpětné vazbě od silnice přispívá prostřednictvím impulzů na volantu nově vyladěný posilovač řízení, zatímco na přání dostupné dynamické řízení upravuje úhel rejdu v závislosti na rychlosti, což přispívá k extrémně agilní ovladatelnosti vozu. O účinné snížení rychlosti se starají standardní perforované ocelové brzdové kotouče s vnitřním chlazením. Jejich atraktivní vzhled v provedení Wave prozrazuje, jak moc automobilka Audi u modelu R8 v každém detailu dbala na lehkou konstrukci. Brzdové třmeny v černém provedení jsou na přání k dispozici také v červené barvě.

Blízké spojení se závodní tradicí je patrné i v interiéru Audi R8: kokpit v provedení Monoposto vizuálně shromažďuje všechny zásadní ovládací prvky pod výrazným obloukem zastřešujícím palubní desku na straně řidiče, kterému je celý design kompletně přizpůsoben. Aby si řidič i jeho spolujezdec mohli užívat maximální komfort, jsou na přání dodávaná elektricky a pneumaticky nastavitelná vyhřívaná sportovní sedadla čalouněna jemnou kůži Nappa. Pro Audi R8 Coupé V10 quattro jsou nově k dispozici barevné kombinace čalounění: stříbrná Pastell v kombinaci s kontrastním skálově šedým prošitím, hnědá Palomino s ocelově šedým prošitím a černá s modrým prošitím v odstínu Utopia. Protože se Vaší osobitosti samozřejmě meze nekladou, můžete si vybírat z celé řady dalších kombinací barev a materiálů dostupných v rámci programu Audi exclusive.

Prostřednictvím programu Audi exclusive můžete exteriéru svého Audi R8 vdechnout něco ze své osobitosti a přizpůsobit si ho svým individuálním potřebám. Například boční kryty přívodů vzduchu Sideblades jsou dostupné v pěti barevných variantách, které lze kombinovat s lakem dle vlastního výběru. Navíc vůbec poprvé získáte příležitost zdůraznit osobitost svého Audi R8 logem nebo nápisem dle vlastního výběru.
 

Videogalerie Audi R8

Fotogalerie Audi R8 Coupé

Fotogalerie Audi R8 Spyder

Potřebujete poradit s výběrem vozu Audi? Kontaktujte nás

ico-message
Zanechte zprávu

Naši prodejci Vám odpoví následující pracovní den.

* povinný údaj