Zeptejte se zde

Jméno:
Tel.:
E-mail:
Dotaz:
     
   
     
captcha Jiný obrázek (text je nečitelný)
Kontrolní kód:

Co vás nejvíce zajímá

Otázka č. 43: Dobrý den, mám Audi a3 1,4 benzín rok 2010 najeto 117.000km, mám problém, že mi z výfuku jdou mastné saze a nechávají na zadní části špinavé skvrnny a když šáhnu do výfuku, tak mám úplně černé prsty. Spotřeba oleje je na 10.000km cca 2,5l. Máte zkušenost s něčím podobným? Děkuji za odpověď.

V tomto případě dle vašeho popisu je pravděpodobný únik motorového oleje do spalovacího prostoru nebo do výfuku. Nejčastější místa úniku jsou:
1.       přes připečené/poškozené pístní kroužky
2.       přes vadné turbodmychadlo
3.       přes těsnění dříků ventilů
4.       mechanická závada na bloku nebo hlavě motoru.
Příčin tedy může být více a proto bych doporučoval vůz nechat buď u nás nebo v jiném servise zkontrolovat. Tato větší dlouhodobější spotřeba oleje může vést například k poškození katalyzátoru, lambda sondy a zapalovacích svíček.

Otázka č. 42: Jaká může být nejvyšší teplota oleje, kterou mi při jízdě ukazuje malý displej za volantem? Oktavii III 110 kW s aut. převodovkou.

Provozní teplota oleje při ohřátém motoru se pohybuje v rozmezí 80-110°C
Při teplotě vyšší než je 110°C nebo nižší než 80°C, je nutné postupovat dle návodu k obsluze a vyvarovat se jízdy s vysokými otáčkami, na plný plyn a silnému zatížení motoru.
Informaci o teplotě oleje najdete v návodu k obsluze, strana 42.

Otázka č. 41: r.v. 2005,Octavie 2 - 1,6MPI/75Kw(BSE) -jaký převodový a motorový olej se používá.

Předepsaný olej pro motor BSE s prodlouženým intervalem QG1 je olej s normou VW 503 00, VW 504 00, pro motor s intervalem QG2 je norma oleje VW 50101, VW 50200.
Náplň 4,5 litrů.
Předepsaný olej pro převodovku OAF je olej s výrobním číslem G  052512A2.
Náplň jsou 2 litry.

Otázka č. 40: Dobrý den, mám vůz Škoda Fabia, r.v. 2006, díky pravidelnému servisu, mám poslední nevyplněnou stranu v papírové servisní knize. Mám dotaz, abych pokračoval v kompletní servisní historii, jakým způsobem tuto situaci řešit? Vystavujete novou servisní knihu v návaznosti na tu starou, nebo stačí dokopírovat určité strany a založit? Děkuji Hanzalík

V servisní knize lze pokračovat i do políček „záznamy servisu“. Pokud je servisní kniha již plná, lze zakoupit servisní knížku novou. Cena servisní knížky je 150Kč. Servisní knížky máme běžně skladem.

Otázka č. 39: Dobrý den, prosím co mám dělat, koupil jsem Passat r.v. 2012 s alu disky Ronal a nemám klíč na šrouby kol, je možné je u Vás v servisu šrouby demontovat a dodat nové sady i s klíčem? Děkuji Vám za informaci.

Pokud jste zakoupil vozidlo Passat, kde jsou namontovány bezpečnostní šrouby kol a došlo ke ztrátě klíče nebo klíč chybí, doporučuji navštívit náš servis Volkswagen. Zde provedeme kontrolu jaké šrouby kol jsou na vozidle namontovány. Pokud jsou namontovány originální šrouby kol, máme sady klíčů od všech druhů a můžeme šrouby bez problému demontovat. Také jsme schopni v případě vašeho zájmu vám namontovat novou originální sadu šroubů. Cena sady se pohybuje okolo 1500,-Kč včetně DPH. V případě namontované neoriginální sady bezpečnostních šroubů jsem také schopni šrouby demontovat speciálním klíčem, ale zde je potřeba počítat se ztíženou demontáží šroubů která je závislá na použitém druhu šroubů . Zase i zde  je možnost  dodání neoriginální sady bezpečnostních šroubů, kde se cena pohybuje okolo 600,-Kč včetně DPH. Cena za demontáž  bezpečnostních  šroubů je do 1000,-Kč včetně DPH.

Otázka č. 38: Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaká je alespoň odhadovaná (komplet práce + díly) cena výměny rozvodů u Superb II 3.6 V6, r.v. 2009?

Dobrý den pane Lukasi, děkuji za Vaši poptávku na výměnu rozvodů u vašeho vozu ŠKODA. Materiál, potřebný k výměně rozvodových řetězů na motoru CDVA 3,6 191KW, vychází na cca 14500Kč a zahrnuje těsnící kroužky, napínáky, kluzné lišty, hřídel pro čerpadlo,řetězy,spojovací materiál. V případě potřeby výměny nastavovačů vačkových hřídelí, je cena za jeden nastavovač 12980Kč. Práce za výměnu rozvodů vychází na 10648Kč. Při výměně je nutné domontovat převodovku, nápravnici, hřídele, rozvodovku. Doporučuji spojit  výměnu rozvodů s výměnou oleje. Uvedené ceny jsou včetně DPH. Na rozvodové napínáky, kladky a řetězy, lze uplatnit 15% slevu z šekové knížky ŠKODA, kterou si můžete vyžádat při příjmu zakázky. Velmi rádi Vás přivítáme v našem autosalonu, kde Vám rádi představíme novinky a naši kompletní nabídku produktů a služeb ŠKODA. Tím, že oprava bude provedena v našem autorizovaném servisu, máte 100% jistotu, že budou dodrženy všechny předepsané postupy výrobce a tím zajištěna maximální kvalita a bezpečnost.

V případě, že se rozhodnete pro montáž v našem servisu, doporučuji Vám zarezervovat si dopředu telefonicky volný termín na telefonním čísle 222197206, nebo emailem na adrese servis.skoda@klokocka.cz

Otázka č. 38: Dobrý den, mám možnost koupit audi a6,2006,najeto 160 000,2,0TDi Auto bylo od roku 2011 nepojízdné z důvodu zabavené exekuce, tak bych se rád zeptal když auto po tyto roky nestálo, zda mohou být vstřikovače a další komponenty ve velmi špatném stavu, nebo zda se dá auto po takovou dobu nepojízdné koupit bez větších obav? Děkuji za odpověď a přeji hezký den

Pokud je vozidlo delší dobu zaskladněno popř. odstaveno, vyžaduje pravidelnou údržbu a jízdy k udržení technického stavu např. 1x měsíčně. Náplně obecně jsou nutné po této době vyměnit a ze zkušenosti vím, že i po kratší době např. jednoho roku jsme zde řešili závady na startéru, alternátoru a řídících jednotkách. Zda lze vůz bez obav koupit nelze bez výměny náplní i vč. mot. oleje a uvedení vozu do pojízdného stavu stoprocentně říci.

V případě potřeby neváhejte kontaktovat servisní oddělení Audi.

Otázka č. 37: Dobry den potřebuji poradit koupil jsem audi a4 1.9tdi r.v 1997 combi byvaleho majitele uš nemužu sehnat a nevím co bych do auta mohl dat za olej neuděla nic kdybych tam dal 10w40 polo..děkuji za odp..

Do Vašeho vozu Audi patří olej, který musí splňovat normu výrobce VW 500.00 nebo VW 501.00, tuto normu naleznete na balení většinou na zadní straně. Standardně tuto normu splňuje olej s viskozitou 5w40 i 10w40. Rozdíl je zde pouze v "zimním čísle, tj. tekutost oleje za nízkých teplot ", olej s viskozitou 5w  ji má níže než 10w. Obecně to znamená, že s  olejem 5w40 při startu za nízkých teplot lépe nastartujete.

V případě potřeby neváhejte kontaktovat servisní oddělení Audi.

Otázka č. 36: Dobrý den, mám dotaz máme Fabii Junior 1,4MPI a odešly nám budíky na palubní desce a nejde nastartovat. Na diagnostice bylo všemožné načteno jen budíky ne, tak předpokládám, že to je tím.Zasekly se ukazují otáčky, rychlost a hladinu benzínu i když není nastartováno Kolik by stála oprava u Vás v servisu včetně prohlídky elektriky.

Podle popisu, se bude se pravděpodobně jednat o interní závadu přístrojů. Nejčastější příčinou bývá průnik vlhkosti do přístrojů. Může jít i o závadu napájení. Doporučuji kontrolu napájení přístrojů, pokud by bylo v pořádku, bude nutné přístroje demontovat a zkusit je opravit.

Diagnostika přístrojů, demontáž,  kontrola napájení, by stála 708Kč

Oprava přístrojů se obvykle pohybuje od 2000Kč do 3500Kč

V případě, že by nebyla oprava možná, bude nutná jejich výměna. Přístroje obj. č. 6Y1919860C KD0, vycházejí na  13.850 Kč vč. DPH.

Velmi rádi Vás přivítáme v našem autosalonu, kde Vám rádi představíme novinky a naši kompletní nabídku produktů a služeb ŠKODA. Tím, že montáž příslušenství bude provedena v našem autorizovaném servisu, máte 100% jistotu, že budou dodrženy všechny předepsané postupy výrobce a tím zajištěna maximální kvalita a bezpečnost.

V případě, že se rozhodnete pro opravu v našem servisu, doporučuji Vám zarezervovat si dopředu telefonicky volný termín na telefonním čísle 222197206, nebo emailem na adrese servis.skoda@klokocka.cz

Otázka č. 35: Dobrý den,koupili jsme ojetou Škodu octavii combi v Německu, starou 3 roky, dá se zjistit, jestli nemá přetočený tachometr na vaší pobočce? děkuji

Stočený tachometr vozidla nelze bohužel zjistit. Doporučuji porovnat servisní historii  vozu v online databázi s údaji na tachometru a záznamy v servisní knížce. Toto můžeme, pokud jste majiteli vozu, na naší pobočce zajistit.

Otázka č. 34: Zdravím Prosím o pomoc , nastal mi na autě Octavia 1 PD ASZ. problém , přestalo brzdit , brzdový pedál extrémně tvrdý , turbo nešlape (maxidot- servis emise do dílny), na fórech jsem si našel , že problém muže byt v podtlaku , vytáhl jsem hadici od tandemového čerpadla, nastartoval motor a z vývodu čerpadla vytékal pouze olej . Díky za případné rady.

Děkujeme za váš dotaz. Dle popisu závady není funkční podtlaková regulace turbodmychadla a brzdový systém není zásobován podtlakem. Olej by z hadice podtlaku neměl vytékat. O podtlak brzd i motoru se stará tandemové čerpadlo. S největší pravděpodobností bude nutná jeho oprava, případně výměna. Zároveň doporučuji kontrolu, zda se olej nedostal do podtlakového systému posilovače a motoru.

Otázka č. 33: Dobrý den, zakoupil jsem ojetý vůz Audi A3 rv. 2000. má zakódované rádio, a v servisní knize chybí útržek s kódem. Dá se kód zjistit podle VIN, nebo jiných dostupných údajů? Země původu Německo. Děkuji

Děkujeme, že jste se s vaším dotazem obrátil na náš servis. Podle samotného čísla karoserie (vin) nelze kod rádia zjistit, pro zjištění je potřeba přistavit vůz do autorizovaného servisu k připojení na online diagnostiku, která po zadání výrobního čísla rádia a vin vozidla vygeneruje kod rádia. Tato operace je přibližně na půl – tři čtvrtě hodiny. Malé varování: Pokud nebude  vin a výrobní číslo rádia shodné s továrními daty, nebude možné kod vygenerovat! V případě zájmu o provedení zjištění kodu , nebo dalších dotazů, mne prosím neváhejte kontaktovat na telefonním čísle 222197206, nebo emailem na adrese servis.skoda@klokocka.cz

Otázka č. 32: Dobrý den, mám fabii 1.9Tdi. nastartoval jsem auto, ale ve chvíli kdy jsem chtěl setřít přední okno stěrač ani ostřik nefungují. Při zmáčknutí ostřiku předního okan se mi spustí zadní stěrač. Pojistky jsou v pořádku, nevíte čím by to mohlo být? děkuji

V případě, že po ostříknutí/setření předního okna, setře pouze okno zadní, je prasklá pojistka pro přední ostřik a stěrače. Nejčastější příčinou prasknutí pojistky, bývá zamrznutí kapaliny v ostřiku z důvodu kapaliny, která není naředěna pro zimní provoz a má velmi nízký stupeň tuhnutí. Doporučuji vyměnit pojistku, vyčerpat letní směs ostřiků a do nádobky nalít naředěnou zimní směs pro ostřikovače minimálně na  -20°C.

Otázka č. 31: Dobry den mám škoda oII 1.9TDi 77kw. Motor běží pravidelně jde normálně do otáček po rozjezdu ale dá max 1500 otáček a zažne vynechávat při poklese spět pod 1500 otáček jde pravidelně.Děkuji

Příčin může být mnoho, např. tlak paliva, podávací čerpadlo, tandemové čerpadlo, palivový filtr, vstřikovače, elektroinstalace motoru, snímače otáček, nastavení rozvodů, kvalita paliva.  Pro jednoznačné určení závady doporučuji navštívit jeden z našich servisů, kde provedeme nezbytnou diagnostiku.

V případě, že se rozhodnete pro opravu v našem servisu, doporučuji Vám zarezervovat si dopředu telefonicky volný termín na telefonním čísle 222197206, nebo emailem na adrese servis.skoda@klokocka.cz

Otázka č. 30: Dobrý den, koupil jsem u vás před třemi lety škodu fabii 1.2TSI ambiente, chtěl bych se zeptat jestli by u vás šlo auto vykoupit na protiúčet a zároveň si místo toho vzít jiné auto. Děkuji za odpověď

Rádi vám pomůžeme s odkupem, nebo prodejem vašeho vozidla, zároveň při osobní návštěvě si můžete vybrat z bohaté nabídky našich vozidel.
Vozidlo je nutné přistavit k ocenění na některou z našich poboček na Karlovarské 660 Praha 6, nebo na ulici K Barrandovu Praha 5.
Dále nabízíme možnost mobilního ocenění vašeho vozidla přímo u vás naším technikem výkupu, který vás bude telefonicky kontaktovat.

Otázka č. 29: Dobrý den, mám Golf 2 R. V 91 1.3 benzin střik.a za rozvodama me někde tece olej, ale nevím co je za tím plastem když dam pryc rozvody.Dekuji Jarda V.

Pro určení příčiny netěsnosti máme málo informací. Nicméně olej v této oblasti motoru může vytékat z těsnícího kroužku vačkového hřídele, z těsnění pod víkem ventilů, z těsnění pod vanou motoru popř. z nějaké montážního otvoru, který je zaslepen zátkou. Já osobně bych odhadoval příčinu v těsnícím kroužku na vačce nebo těsnění ventilového víka.

Malé doporučení pro Vás, jestliže je rozvodový řemen potřísněn olejem, je nutná jeho výměna aby se předešlo k výraznějším škodám na motoru do budoucna.

Kdyby jste chtěl závadu odstranit, jsou Vám naši servisní poradci připraveni pomoci. I pro vozidla podobného stáří máme speciální programy resp. hodinovou sazbu, která pro Vás bude přijatelná a budete mít vozidlo odborně opravené.

Otázka č. 29: Dobrý den, mám Audi A4 Avant r.v.2002 a chtěl bych tam dát přední nárazník z Audi S4, je potřeba nějaký velký zásah do auta nebo ne? Jestli není potřeba i vyměnit i kapotu skrz velkou masku. Díky za odpoveď.

V tomto případě jde pouze o přední nárazník s kompletní maskou, mřížky  a držáky nárazníku, jiné úpravy by zde neměli být nutné.

V případě potřeby neváhejte kontakt servisní oddělení Audi.

Otázka č. 28: Dobrý den, mám prosbu. Šlo by u Felicie pick up zlegalizovat pouze korba bez plastové nástavby? V TP typ skříňový. Díky za odpověď.

Přestavba pravděpodobně bude možná, jelikož přestavba vychází z původní verze pickup s korbou. Pro bližší info se doporučuji obrátit na příslušný úřad, který tyto záležitosti řeší, nebo na firmu, která přestavbu provedla. (Dekra, MTX, AirDesign, apod.)

Omlouvám se, že vám nemohu podat bližší informaci.

Otázka č. 27: Dobrý den, mám Škodu Octavii II a začal mi levý xenon svítit červeně, předpokládám, že odchází výbojka, je tomu tak nebo je to něco vážnějšího?

Ve vašem případě se jedná opravdu o vadný světelný zdroj světla (VÝBOJKA) D1S – V.Č. N  10566103. Cena této výbojky je 3924KČ. Při výměně je nutná demontáž světla a následné základní nastavení světel se seřízením. Výměna výbojky stojí 181,5 Kč. Seřízení xenonových světel stojí 363Kč. Uvedené ceny jsou vč. DPH.

Tím, že montáž bude provedena v našem autorizovaném servisu, máte 100% jistotu, že budou dodrženy všechny předepsané postupy výrobce a tím zajištěna maximální kvalita a bezpečnost.

V případě, že se rozhodnete pro montáž v našem servisu, doporučuji Vám zarezervovat si dopředu telefonicky volný termín na telefonním čísle 222197206, nebo emailem na adrese servis.skoda@klokocka.cz.

Otázka č. 26: Dobrý den, mám VW Golf Variant 77kw, rv2011 dají se vyměnit na kolech pouze loziska, nebo to musí být i s nabojem?

U modelu VW Golf r.v. 2011 se současně s ložiskem mění i náboj. Jedná se o složený díl a nelze je měnit odděleně.

Doporučuji Vám navštívit náše servisní oddělení Volkswagen a provést kontrolu popř. jeho výměnu.

Otázka č. 25: Dobrý den, potřebuji poradit,po kolika km se mění rozvody u vw bora 1.6 16 v r.vyroby 2001 motor AZD,děkuji.

U těchto benzinových motorů se výměna ozubeného řemenu provádí podle jeho aktuálního stavu. Předepsaná výměna po určitém počtu najetých kilometrů není. Kontrola ozubeného řemenu se provádí v rámci pravidelné servisní údržby každých 30 tisíc kilometrů. Každopádně u vozidel podobného stáří, je jeho výměna prováděna většinou z důvodu zestárnutí „zpuchření“. Takový řemen musí být vyměněn.

Kontrola stavu ozubeného řemene se provádí zejména na:

 

  • Natržení či zlomení v průřezu
  • Oddělení vrstvy (tělo řemene, tažné svazky)
  • Roztřepení tažných svazků
  • Trhliny viditelné na povrchu
  • Stopy oleje nebo jiných tuků
  • Boční odírání

 

Zjistí-li se takové nedostatky, je třeba ozubený řemen bezpodmínečně vyměnit a tím předejít případným problémům.

Máte-li ozubený řemen v provozu déle jak 4 roky, nebo nevíte kolik má řemen najeto popř. kdy byl naposledy kontrolován, doporučuji navštívit náše servisní oddělení Volkswagen a provést kontrolu popř. jeho výměnu.

Otázka č. 24: Dobry den, chtel bych se zeptat jestli by šli dopsat do t.p.18kola mam audi a6 r.v.2003 předem dekuji.

V tomto případě se prosím obraťte na zákaznickou podporu dovozce vozů Audi do ČR.  Importérem značky je Porsche ČR.

e-mail: zakaznickecentrum@audi.cz

Infolinka: 800 19 00 50

Pouze dovozce Vám může vystavit potvrzení o technických specifikacích možných pro Vaše vozidlo a na základě tohoto připsání do velkého TP.

Otázka č. 23: Dobrý den, mám sudý A4 rok 2000 a chtěl bych vyměnit autorádio za jiné ale originál audi takové jako s velkým displejem já tam mám pod rádiem popelník tak že bych ho vyndal nepotřebují jsem nekuřák děkuji.

Prověřil jsem možnosti a dle katalogu dílů je bohužel jediný typ rádia v provedení dvou slotů již nedostupný (již nelze objednat), doporučil bych Vám návštěvu a fyzickou kontrolu zapojení naším elektrikářem, který by byl schopen možná určit zda je jiný typ kompatibilní. V případě potřeby neváhejte kontakt servisní oddělení Audi.

Otázka č. 22: Dobrý den, mám auto Škoda Fabia 1,2 47 kW rok výroby 2003. Už více jak rok skoro stále svítí kontrolka řídící jednotky motoru.Několikrát jsme byli na diagnostice - vše v pořádku. Byl proveden i reset jednotky, na chvilku kontrolka zhasla, ale pak se opět objevila. Občas taky sama od sebe zhasne, ale pak se zase rozsvítí. Nevím co s tím. Nevím jestli to souvisí s kontrolkou, ale poslední dobou je problém vůbec nastartovat auto. Někdy se to podaří třeba až na po sedmé. Baterku jsme zkoušeli dobít a nic, problém se stále opakuje. Někdy ale nastartuju hned napoprvé. Můžete mi prosím poradit čím by to mohlo být? Děkuji moc.

Pro objektivní zjištění příčiny rozsvícené kontrolky a problematických startů motoru doporučuji navštívit náš servis. Zde provedeme diagnostiku závady a dohodneme postup opravy. Věřím, že závadu odstraníme k vaší spokojenosti. K objednání můžete využít naší emailovou adresu servis.skoda@klokocka.cz, nebo se můžete objednat na telefonním čísle 222197206.

Otázka č. 21: Dobrý den, jsem majitelem audi a4 avant b6 rok 2002 chtěl bych si koupit nová kola předešlé měli rozměr 225/40/18 ET 40 nová kola mají to ET 30 nebude kolo moc koukat z blatníků nebo jak to mohu změřit děkuji předem za pomoc.

Hodnota ET u disku znamená vzdálenost dosedací plochy kola v mm od pomyslného středu disku směrem vně disku. Ve Vašem případě to tedy znamená, že disk bude z blatníku o 1 cm vystouplý než původní s ET40.

Otázka č. 20: Dobrý den, vlastním vozidlo Audi A4 Avant rok výroby 2005 s motorem 2.5 V6 TDI 120 kW a po ujetých 240 000km se mi začli ozývat zadní ložiska. Chtěl jsem ze zeptat zda se musí měnit celí náboj nebo stačí jen ložisko,když vše kolem je ok jen ložiska nee!!! Děkuji předem moc za info a popřípadě cenu.

Na Vašem voze Audi A4 je od výrobce dodáván náhradní díl zadního ložiska vždy jako součást náboje kola a toto ložisko se nedodává samostatně.V případě výměny je nutné vyměnit celý náboj kola. Náboj kola s výměnou vychází na 8166 Kč vč. DPH. V případě potřeby neváhejte kontaktovat servisní oddělení Audi.

Otázka č.19: Dobrý den,vlastním Škodu Felicii 1.3 mpi a mám zatím neopravenou závadu.Když motor beží at už na rychlost,neutral nebo jenom stojí,pravidelně motor začne řvát otáčky se zvýší a zase přestane a zase začne řvát a azse přestane jako kdybych stále přidával plyn a hned ho pustila a stále tak dokola.Prosím o pomoc,děkuji :)

Pro přesnou diagnostiku, Vámi popsané závady, a následné odstranění tohoto jevu, Vám doporučuji navštívit náš Autosalon, kde Vám rádi pomůžeme. Je možné se objednat telefonicky na tel.: +420 222 197 206 a nebo přímo na našich webových stránkách v sekci servis.

Otázka č.18: Ráda bych se zeptala, jestli čistíte interier vozu, a jaká by byla popřipadě cena služeb?

Ano, Autosalon Klokočka nabízí mytí a čistění vozu. Pro konkrétní cenu se prosím obraťte na servisní oddělení Autosalonu Klokočka.

Otázka č.17: Před časem jsem koupil od třetí osoby litá kola, kola jsou originál na Škodu Fabii I a rozměrově i technicky vše sedí, bohužel k nim nemám typový list a ve velkém TP mám zapsány kola s jiným rozměrem ET. Dá se u vás zpětně tento typový list/atest ke kolům vypracovat, abych mohl na příslušný úřad s žádostí, případně kolik takové vypracování stojí?

Pokud nejsou doplňky/kola zapsány v technickém průkazu, je nutné kontaktovat přímo výrobce vozu ŠKODA - Auto, který odborně rozhodne o schválení (vystavením typového listu) a nebo věc zamítne. Kontakt je možný buď přes bezplatnou telefonickou infolinku  +420 800 600 000 a nebo přímo přes oddělení homologací, tel.: +420 326 815 307. V případě jiných dotazů se obraťte na servisní oddělení ŠKODA.

Otázka č.16: Kdy se doporučuje vyměnit rozvodový řemen u A3, 1800 ccm, 92 kW, r.v.1997. Je toto určeno počtem najetých km, nebo i stářím řemene /rokem výroby/?

Výrobce v tomto případě nemá pevně stanovenou hranici pro výměnu rozvodů, výměna má proběhnout na základě doporučení servisu provádějícího pravidelnou servisní prohlídku. První jejich kontrola je v 60 tis km a po té každých dalších 30 tis km. V případě jiných dotazů se obraťte na servisní oddělení Audi.

Otázka č.15: Jaká je prosím u vás orientačně cena nových zimních pneu na octavii 1.6 rok 2007

Cena kompletních zimníck kol s pneu 195/65/15 Barum Polaris3 je 3 253 Kč s DPH za kus a jsou skladem. Samotné pneu Barum Polaris 3 195/65-15 stojí 1698kč s DPH za kus a jsou také skladem. V případě jiných dotazů se obraťte na oddělení náhradních dílů a příslušenství ŠKODA.

Otázka č.14: Zakoupil jsem si u vás vůz ŠKODA Octavia s metalízou HNĚDÁ TOPAZ. Bohužel do mě někdo lehce najel při parkování, takže na zadním nárazníku jsou male dva škrábance. Koukal jsem na stránky škodovky, kde nabízejí lakovou tužku. Ta by byla celkem fajn, ale bohužel tam nikde nemůžu najít HNĚDOU TOPAZ. Můžete mi prosím nějak poradit?Našel jsem tam hnědou MATO a nebo MOCCA, ale myslím, že to bude něco jiného, než TOPAZ. Rád bych koupil něco, aby to mělo smysl a hlavně jsem odstranil škrábance. Klidně bych si to objednal přes Vás, než přes oficiální stránky Škody. Pokud by to bylo možné, tak prosím napište cenu.

Lakovou tužku lze objednat přímo v Autosalonu Klokočka ve skladu náhradních dílů a příslušenství. Při objednání nese přesné označení  "TUZKA LAK TOPAZ BRAUN". Cena je 220 Kč vč. DPH. V případě jiných dotazů se obraťte na oddělení náhradních dílů a příslušenství ŠKODA.

Otázka č.13: Uvažuji o koupi vozu Škoda Superb s motorem 3.6 FSI a následném předělání na LPG. Tímto bych se chtěla zeptat, zda je motor k předělání na LPG vhodný, zda lze předělání získat prostřednictvím oficiálního autoservisu ŠKODA a jaké může vést úskalí v případě předělání?

ŠKODA Auto neschvaluje zástavbu LPG do svých motorů. V případě, že se rozhodnete si svůj nový vůz nechat předělat na LPG, přicházíte tím o záruku na zasažené díly. A proto se náš Autosalon u nových vozů nezabývá takovými přestavbami. V případě jiných dotazů se obraťte na servisní oddělení ŠKODA.

Otázka č.12: Koupil jsem si vůz VW Tiguan 81kw a dočetl jsem se na internetu, že nějakým přídavným čipem je možné zvýšit výkon motoru. Je to pravda a pokud ano, lze se objednat na tuto službu?

Ano, chip tunning je možný. Zvýšíte si výkon motoru a nejvíce se uplatňuje u vozů s přeplňováním. Bohužel Vás zklameme, tyto úpravy nejsou výrobcem schválené a tudíž je ani jako autorizovaný servis nemůžeme provádět. Tuto službu můžete využít, ale u někoho jiného. Ale pozor: tato úprava ovlivňuje životnost částí motoru a nelze poté uznat závady na voze v rámci záruky výrobce. V případě dotazů se obraťte na servisní oddělení Volkswagen.

Otázka č.11: Chtěla bych se zeptat, kolik časových jednotek se účtuje za servis při 30.000 km na voze Škoda Octavia 1,6 TDI 77kw?

Pokud se na voze nedělají dodatečné servisní úkony, např. výměna brzdových destiček, žárovek, stíracích lišt což je individuální pro každý vůz, tak se účtuje přesně dle norem Škoda-auto pouze 110ČJ a jedná se konkrétně o pozici - Interval sevisní se zárukou mobility. Pro více informací se můžete vždy obrátit na naše servisní oddělení Škoda.

Otázka č.10: Koupil jsem si vůz Volkswagen Golf Plus 2.0 TDI. Chtěl bych se zeptat, sháním manuál k vozu a jakou povinnou výbavu?

Povinnou výbavu lze zakoupit jako celý set a obsahuje: lékarničku, žárovky, reflexní vestu, popř. tažné lano. Návod k obsluze lze objednat. Postačí nahlásit VIN vozu a definovat jaké návody na obsluhu potřebujete (např. obsluha vozu, autorádia, navigace a atd.). Pro více informací se můžete obrátit na naše servisní oddělení Volkswagen.

Otázka č.9: Vlastním vůz Volkswagen Passat limuzina, r.v. 2008. Vůz má bi-xenony. Chtěl bych se zeptat, zda musím mít v povinné výbavě nějaké náhradní žárovky, popřípadě pojistky? Pokud ano, tak jaké?

K povinné výbavě musí být dle vyhlášky sada žárovek a pojistek, vždy je k danému vozu. Tzn. kde vozidlo bylo vybaveno světlomety halogenovými je v sadě žárovka H7 a u vozidel vybavené bi-xenony není xenon. žárovka jelikož je to vysoko napěťové zařízení - nelze měnit na silnici, ale pouze v servisním zázemí. Při koupi sady žárovek musíte uvést vybavení vozu danými hlavními světly. Pro více informací se můžete obrátit na naše servisní oddělení Volkswagen.

Otázka č.8: Vlastním vůz Audi A6 Avant, r.v. 2009 (facelift model s diodama). Chtěl bych se zeptat na verzi MMI systému, nyní mám DVD Mapy 2009, kolik by stál upgrade na 2012?

K upgrade potřebujete DVD nosič s daty Evropy 2012. Cena tohoto DVD je 6 601 Kč. Pro více informací se můžete obrátit na naše servisní oddělení Audi.

Otázka č.7: Vlastním vůz Audi A3 8L a potřeboval bych zjistit, co všechno se má dělat při servisu ve 120.000 km?

U vozů Audi A3 8L při 120.000 k je zásadní věc, jaký motor je zabudován. U některých motorů je třeba vyměnit i rozvodový řemen. Pro bližší informace je nutné uvést VIN vozu či kontaktovat naše servisní oddělení Audi.

Otázka č.6: Kolik by stála montáž tempomatu do Fabie 1,2 z roku 2009 a je vhodné do tohoto vozu montovat?

V tomto případě je vždy důležitý VIN vozu. Pro více informací se můžete vždy obrátit na naše servisní oddělení Škoda.

Otázka č.5: Co mám dělat, když se mi rozsvítí žlutá kontrolka hladiny motorového oleje?

Žlutá kontrolka signaliguje nízkou hladinu oleje v motoru a je možné pokračovat v jízdě. Při nejbližší příležitosti vůz bezpečně odstavte, vypněte motor a mechanicky nebo elektronicky (vozy Audi) zkontrolujte hladinu motorového oleje. Bude-li hladina nižší než je minimum, je nutné olej do motoru doplnit osobně nebo zajet do nejbližšího servisu.

Otázka č.4: Kolik oleje se vejde do motoru voz VW Golf 2, r.v.1990, 1.3 kat.40 kW, benzin?

V případě tohoto vozu se jedná o 3,8 litrů oleje a s výměnou olejového filtru je 4,4, litru. Pro více informací se prosím, obracejte na servisní oddělení Volkswagen.

Otázka č.3: Chtěl bych se zeptat na nabídku litých kol pro VW Golf VI, eventuálně jestli byste mi mohli poslat nabídku na e-mail pro kola 16" a 17"?

V případě zájmu o litá kola můžete přímo kontaktovat naše oddělení náhradních dílů a příslušenství Volkswagen. Kde vám vypracují nabídku, kterou vám zašlou na e-mail.

Otázka č.2: Jak se mohu objednat na servis?

Na tomto odkazu si prosím vyberte servisní místo dle značky a následně můžete využít možnosti kontaktovat přímo servisního poradce nebo pomocí jednoduchého formuláře online objednání.

Otázka č.1: Musejí být na voze již od 1.11.2011 zimní pneumatiky?

Podmínkou pro zimní pneumatiky jsou kromě termínu od 1.11. - 31.3. rovněž zhoršené povětrnostní podmínky. Pokud bude venku teplota vysoce nad nulou není nutné přezout na zimní pneumatiky. Policisté vám musejí prokázat splnění všech podmínek pro použití zimních pneumatik. Avšak pojišťovny se budou vždy zajímat o stav vašich pneumatik při dopravních nehodách v zimním období. V případě neodpovídajících pneumatik dochází ke krácení plnění za vniklou škodu v souladu s pojistnými podmínkami.
Proto doporučujeme přezout včas.

VolkswagenSkodaAudiSEATKia

Nonstop Asistent

724 090 050