RACING 21: Úspěšná sezona se smolným koncem

Vytisknout

  • V soutěži Barum Czech Rally Zlín 2019 bohužel s minimem bodů
  • Havárie posádky v poslední rychlostní zkoušce
  • Štajf s Havelkovou obsadili páté místo v sezóně 2019 MČR v rally
  • Letošní pozitivní bilance ve spolehlivosti vozu Polo GTI R5
  • Splněné cíle týmu v sezóně 2019
Letošní ročník Barum Czech Rally Zlín bohužel nenaplnil očekávání Racing 21 Volkswagen Klokočka teamu poté, co posádka Vojtěch Štajf a Veronika Havelková havarovala v poslední rychlostní zkoušce a ze soutěže tak musela odstoupit. Přesto si v celkovém pořadí Mistrovství České republiky v rally udržela páté místo, a to i díky vysoké spolehlivosti vozu Polo GTI R5.

Tradiční automobilová soutěž Barum Czech Rally Zlín nabídla i letos divácky velmi kvalitní trať s patnácti měřenými úseky o celkové délce 220 kilometrů. Optimální letní počasí navíc přilákalo na trať velké množství diváků, kteří sledovali souboje více jak 120 soutěžních posádek. Stejně jako minulý rok byla letošní Barum Czech Rally Zlín součástí evropského šampionátu FIA ERC, a proto se na startu sešlo velmi kvalitní mezinárodní startovní pole.

Jedenáctý kvalifikační čas před startem soutěže ukázal potenciál Vojtěcha Štajf v silné konkurenci 34 vozů specifikace R5 a první den soutěže zakončila posádka po kvalitním výkonu na večerní rychlostní zkoušce celkově osmým nejrychlejším časem. Štajf s Havelkovou se poté snažili v sobotní etapě vyhnout defektům, přesto se posádka částečně potýkala s vibracemi vozu po kontaktu podvozku s volně ležícím kamenem na trati a sobotní průběžné 12. místo tak bylo v danou chvíli maximem. V neděli se většina dosažených časů Štajfa s Havelkovou na rychlostních zkouškách přesunula do desítky nejrychlejších a ve spojení s odstoupením některých posádek se celkově podařilo udržet před startem poslední rychlostní zkoušky na Kašavě celkově osmé místo, resp. pátou příčku v hodnocení MČR. Velmi krátce po startu do zmíněného úseku však došlo k havárii jejich vozu Polo GTI R5. Posádka vyvázla bez zranění, ale bohužel soutěž tak pro ni skončila.

„Děkuji naprosto všem, co se zasloužili o naší úspěšnou sezónu, partnerům v čele s divizí Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika a společností Autosalon Klokočka, celému týmu a také velkému množství našich fanoušků. Speciální poděkování patří mé navigátorce Veronice. Byli jsme spolu celý rok v dobrém a teď i v tom horším. Páté místo v domácím šampionátu jsme ale udrželi, a to byl náš letošní cíl. Moc mě těší, že jsme se společně obrovsky posunuli v nastavení našeho vozu Volkswagen Polo GTI R5. Počet dojetých soutěží hovoří jasně o jeho celkově vysoké spolehlivosti. Jako členové národního ACCR Czech Rally Teamu chceme rovněž pogratulovat Filipu Marešovi a Honzovi Hlouškovi ke zdejšímu skvělému výsledku a zisku titulu juniorských Mistrů Evropy,“ zhodnotil úspěšnou letošní sezónu Vojtěch Štajf.

< Zpět na seznam aktualit

VolkswagenSkodaAudiSEATKia

Nonstop Asistent

724 090 050