RACING 21: Cílevědomě k republikovému pódiu

Vytisknout

  • Další cenný výsledek posádky Štajf – Havelková
  • 5. místo absolutně v cíli znamená bronz v klasifikaci MČR
  • Náročná soutěž ovlivněna proměnlivým počasím
  • Vysoká spolehlivost vozu Polo GTI R5

Posádka Racing 21 Klokočka Volkswagen týmu Vojtěch Štajf a Veronika Havelková skončila na pátém místě v celkovém pořadí letošního 46. ročníku Rally Bohemia. Zároveň si tým odváží další cenné body za třetí místo v hodnocení Mistrovství České republiky. Dokončení zatím všech soutěží domácího šampionátu prokazuje mimo jiné vysokou spolehlivost soutěžního vozu Volkswagen Polo GTI R5.

Tradiční soutěž českého šampionátu Rally Bohemia prošla v letošním ročníku významnými změnami, zejména v nové koncepci většího počtu kratších rychlostních zkoušek, v některých případech zcela nových či historicky známých. Soutěž měla dvacet měřených úseků s celkovou délkou 160 kilometrů a jezdci hodnotili jejich výběr v okolí Jablonce nad Nisou a Turnova velmi pozitivně. Velkou výzvou pro všechny soutěžící pak bylo i silně proměnlivé počasí, které střídalo sucho s vydatnými dešti na většině úseků. To bylo důvodem havárií některých zkušených posádek, zejména v nedělním závěru soutěže.

Rally Bohemia odstartovala v pátek ještě za sucha pouze dvěma rychlostními zkouškami na Autodromu Sosnová u České lípy. Vojtěch Štajf byl po jejich absolvování na šestém místě a shodou okolností tak ctil své startovní číslo. Druhý den se však naplnila avizovaná předpověď počasí a jeho náhlá proměna se odehrála v sobotu hned několikrát. Celková osmá pozice v závěru dne tak byla za dané situace výkonnostním maximem posádky týmu Racing 21. Dosažené časy Vojtěcha Štajfa v rychlostních zkouškách se, po vzoru minulých soutěží, druhý den opět zlepšily k hranici první pětice nejrychlejších.

„Byla to nesmírně obtížná soutěž novými úseky tratě i zdejším nevyzpytatelným počasím. Máme radost ze spolehlivosti auta, které naši mechanici tradičně skvěle na soutěž připravili. Velký dík patří i našim špionům, kteří odvedli po celou dobu soutěže neuvěřitelný kus práce a neumím si tady představit jízdu bez jejich pomoci. Teď už se těšíme na brzký start v italském Římě na závodě mistrovství Evropy, což je vlastně průprava na Barum Rally,“ zhodnotil soutěž jezdec Vojtěch Štajf. Soutěž Rally Bohemia krátce zhodnotila i navigátorka Veronika Havelková: „Máme s Vojtou velkou radost, protože se nám Bohemka povedla.“

Dalším startem posádky Štajf – Havelková je o příštím víkendu pátý podnik seriálu FIA ERC – soutěž Rally di Roma Capitale.

< Zpět na seznam aktualit

VolkswagenSkodaAudiSEATKia

Nonstop Asistent

724 090 050